Torna als museus
Una de les sales de la Wellcome Collection

Wellcome Collection

ArtCiènciaObert fins a les 22:00GratuïtEuston

El Wellcome Collection se situa en la fascinant cruïlla entre ciència, medicina, art i vida. Fundat a partir de la col·lecció mèdica eclèctica d'Henry Wellcome, avui acull exposicions que exploren temes com el son, el dolor, la consciència i el joc a través de l'art, objectes i instal·lacions interactives. La sala de lectura és un espai preciós per a la contemplació tranquil·la. Les obertures nocturnes dels dijous fins a les 22:00 són una manera excel·lent de visitar-lo. Sempre gratuït, sempre sorprenent.

En cartell

Planifica la visita

Com arribar-hi

183 Euston Road, London NW1 2BE

Estació més propera: Euston, Euston Square i Warren Street

Veure al mapa

Horari

dl.Tancat
dt.10:00–18:00
dc.10:00–18:00
dj.Avui10:00–22:00
dv.10:00–18:00
ds.10:00–18:00
dg.11:00–18:00

Entrada

Gratuïta

Accessibilitat

Accés sense esglaons a tot l’edifici. Hi ha cadires de rodes disponibles. Actes amb interpretació en BSL i visites amb audiodescripció. Hi ha espais tranquils.

Última comprovació:

A prop

Informació pràctica

Es pot visitar Wellcome Collection gratis?
Sí, l'entrada general a Wellcome Collection és gratuïta. Algunes exposicions temporals poden tenir entrada a part, així que consulta el web del museu abans d'anar-hi.
Quin horari té Wellcome Collection?
Wellcome Collection obre De dimarts a dissabte, de 10:00 a 18:00; dijous, fins a les 22:00; diumenge, de 11:00 a 18:00; tancat dilluns. Els dies festius l'horari pot variar, així que consulta el web del museu abans d'anar-hi.
On és Wellcome Collection?
Wellcome Collection es troba a 183 Euston Road, London NW1 2BE (Euston, Londres). Les estacions més properes són Euston, Euston Square i Warren Street.
Què es pot veure a Wellcome Collection?
On la medicina es troba amb l'art: un museu gratuït que explora la salut, la vida i què significa ser humà. Ara mateix hi destaquen Rudy Loewe: Intimitats de cura – Espais de dol i possibilitat (Rudy Loewe: Intimacies of Care – Spaces of Grief and Possibility), Audrey Amiss: The Surviving Exhibitions i Tendresa i ràbia (Tenderness and Rage).
Cal reservar amb antelació per visitar Wellcome Collection?
L'entrada a Wellcome Collection és gratuïta i la majoria de dies pots entrar sense reserva. Per a les exposicions temporals, els caps de setmana i les vacances escolars, reservar una franja horària t'ajuda a evitar cues. Consulta el web del museu per saber els requisits actuals.
Quin és el millor moment per visitar Wellcome Collection?
Els matins entre setmana, just després d'obrir, solen ser els més tranquils, sobretot a mitja setmana. A última hora de la tarda també hi sol haver menys gent. Els caps de setmana, les vacances escolars i l'hora de dinar són els moments més concorreguts.
Wellcome Collection és accessible?
Accés sense esglaons a tot l’edifici. Hi ha cadires de rodes disponibles. Actes amb interpretació en BSL i visites amb audiodescripció. Hi ha espais tranquils.

Crèdits de les imatges

10

És la teva imatge? Demana'ns que la corregim o la retirem.

Indicacions